Ankara Akupunktur ile Vajinismus Tedavisi

Akupunktur ile vajinismus tedavisi Ankara, günümüzün modern ve etkili vajinismus tedavi yöntemlerinden biridir. Tamamlayıcı bir tedavi yöntemi olan akupunkturun dengeleyici gücünü kullandığımız bu süreç; hastanın stres seviyesini azaltmaya odaklanır. Vajinismusu kabullenmek, sorunun üstesinden geleceğine inanmak, bilinci değiştirmek zor bir süreçtir. Değişime en açık hastalarımız bile bu süreçte normalden fazla strese girebilir. Stres ise bedendeki tüm kasların kasılmasına neden olur. Bu nedenle tedavi sürecini zorlaştırır. Kadının kendine güvenmesini, iyi gelişmelere odaklanmasını engelleyebilir. Akupunktur tedavisi, kişinin duygusal dengesini kazanmasına ve daha sakin bir tedavi süreci geçirmesine yardımcı olur.

Bununla birlikte akupunkturun vajinismus tedavisine bir diğer olumlu etkisi; kasları gevşetmesidir. Vajinismus, pelvik taban kaslarının kontrolsüz kasılmasından kaynaklanan bir rahatsızlık olduğu için tedavi sürecinde kasların kontrol edilmesi önemlidir.

Yazımızın devamında Ankara akupunkturla vajinismus tedavisi hakkında tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Akupunktur ile yapılan diğer tedaviler (zayıflama, migren vb.) ve vajinismus ile ilgili Op. Dr. Didem Kurban ile iletişime geçebilirsiniz.

Akupunktur Nedir? Ne İşe Yarar?

Akupunktur, özellikle Çin’de, 3000 yılı aşkın süredir uygulanan, tamamlayıcı bir tıbbi tedavi yöntemidir. Akupunktur tedavisinin amacı; vücuda batırılan çeşitli iğnelerle vücut enerjisinin dengelenmesini sağlamaktır. İğnelerin batırıldığı bölgeler ise farklı hastalıklarla ilişkilendirilen, özel bölgelerdir. Çin tıbbına göre hastalıkların çoğu bu dengesiz enerjiden kaynaklanır. 887 tippmix Dolayısıyla vücudun enerji akışı düzenlendiğinde, birçok soruna da çözüm bulunabilecektir. Aynı zamanda yükselen serotonin ve endorfin seviyeleri de kişinin daha iyi hissetmesine, ağrıların azalmasına yardımcı olacaktır.

Akupunktur ile Vajinismus Tedavisi Mümkün Mü?

Vajinismus tedavisi, tanı aşamasından son aşamasına kadar birçok kadın için oldukça zorludur. Hem yeni bir deneyime açılmak hem de fiziksel olarak kasları kontrol edebilmek oldukça zorlu bir süreçtir. Birçok kadında tedavi süresinin uzamasındaki temel etken strestir. Akupunktur tedavisi; özellikle inançlarından vazgeçemeyen, istekli olsa bile tedaviye olumlu yanıt veremeyen hastalarda oldukça başarılı sonuçlar verir.

Akupunkturun vajinismus tedavisindeki tek rolü dengeleme değildir. Akupunktur, aynı zamanda vücuttaki kas ve sinir sistemine etki eden, bu nedenle kronik ağrı tedavisinde en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Akupunkturun bu etkisi, aşırı kasılan pelvik taban kaslarının rahatlamasına yardımcı olur.

Akupunktur ile Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Akupunktur tedavisinde özel, ince uçlu iğneler kullanılır. Bu iğneler, kişinin ihtiyaçlarına göre vücudun farklı bölgelerine batırılır. Genellikle kulak bölgesi tercih edilir. İşlem ağrılı görünmesine rağmen, dayanılmaz bir acı söz konusu değildir. Rahatsızlık hissi yalnızca birkaç dakika sürer. İğneler vücutta yaklaşık 20 – 30 dakika kalır. Vajinismusun derecesine ve hastanın kişisel özelliklerine göre seans sayıları da değişebilir.

AKUPUNKTUR İLE VAJİNİSMUS TAMAMEN TEDAVİ EDİLEBİLİR Mİ?

Vajinismus tedavisi kalıcıdır. Bu nedenle akupunktur ile yapılan vajinismus tedavisi de kalıcı olacaktır. Ancak akupunktur kullanımı da tüm tedavi süreci gibi kişiye özel planlanmalıdır. Özellikle şiddetli olgularda, tek başına akupunktur tedavisi yetersiz kalabilmektedir. Vajinismus da akupunktur da özel ve derin uzmanlık isteyen tedaviler olduğu için bu süreçte sizi yönlendirecek doktorun da mutlaka alanında uzman olması gerekir. Op. Dr. Didem Kurban’ın her iki alandaki yurt içi ve yurt dışı deneyimlerini “Hakkımda” bölümünde bulabilirsiniz.

ANKARA AKUPUNKTUR İLE VAJİNİSMUS TEDAVİSİ FİYATLARI

Akupunktur, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada yaygınlaşmaya başlayan bir tedavidir. Özellikle kadın hastalıkları ve doğum alanındaki etkisiyle birçok tedavide önemli rol oynar. Vajinismus tedavisi de bunlardan biridir. Ankara akupunkturla vajinismus tedavisi fiyatları ise kişinin ihtiyaçlarına ve kliniğe göre değişebilir.

Ankara akupunktur tedavisi ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için muayenehanemizle iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.

Yorum Yapın