Ankara Femilift Lazer

Ankara Femilift Lazer

Femilift lazer Ankara; CO2 lazer teknolojisinde oldukça geniş tedavi seçenekleri sunan, yeni nesil bir lazer teknolojisidir. Femilift lazer, kadınlarda genital bölgenin beyazlaştırılmasından sıkılaştırılmasına hatta idrar kaçırma tedavisine kadar birçok alanda etkili olmaktadır. Yalnızca 15 – 20 dakika gibi kısa sürede tamamlanan seanslar sayesinde genital bölgedeki estetik ve işlevsel sorunlardan kurtulmak mümkündür.
Yazımızın devamında femilift CO2 lazer ve femilift ile yapılan tedaviler hakkında daha fazla bilgi vereceğiz. Ankara femilift lazer fiyatları için ise Op. Dr. Didem Kurban ile iletişime geçebilirsiniz.

Femilift Lazer Nedir?

Femilift lazer; CO2 lazer teknolojisi içerisinde en fazla tedavi seçeneğini sunan, gelişmiş bir lazer teknolojisidir. Özel probu sayesinde vajina içindeki ve dış bölgedeki dokuların güçlenmesini, sıkılaştırılmasını, yenilenmesini sağlar. Bu nedenle genital bölgedeki birçok noktaya yoğun etki gösterebilir. Ameliyatsız bir yöntem olduğu için de bugüne kadar cerrahi ile yapılan vajina daraltma gibi işlemlere muhteşem bir alternatif oluşturmaktadır.

Femilift Hangi Amaçla Kullanılabilir?

Femilift CO2 lazer ile;
*Vajinal rejuvenasyon (Vajina daraltma, sıkılaştırma ve gençleştirme)
*Cinsel isteksizlik
*Stres inkontinens tedavisi (Stres tipi idrar kaçırma tedavisi)
*Menopoza bağlı atrofi ve cinsel isteksizlik
*Vajinal kuruluk
*Cinsel ilişkide ağrı (disparoni)
*Vulvar Vestibulit Sendromu
*HPV – Genital siğil tedavisi
*Dış dudak sıkılaştırması
*Genital renk açma (vajina beyazlatma) yapılabilmektedir.

Femilift Lazer Nasıl Yapılır?

Femilift, genellikle acısız bir işlem olarak tanımlanabilir. Ancak bazı hastalarımızda acı eşiğinin düşük olması ya da cilt hassasiyetine bağlı olarak hafif bir acı hissedilebilir. Bu, dayanılmaz bir acı değildir. Yine de hastalarımızın konforu için işlem sırasında lokal anestezik kremler uygulanabilir. Ankara femilift lazer ve uygulanışı hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Didem Kurban ile iletişime geçebilirsiniz.

FEMİLİFT LAZER NASIL ETKİ EDER?

Femilift lazer, yaklaşık 15 – 20 dakikada tamamlanır. Cihazın özel probu, vajina içerisine lazer ışınlarını gönderir. Lazer ışınları, bölgedeki fibroblast hücreleri harekete geçirir. Kolajen üretimini artırır. Dokuların sıkılaşmasını ve güçlenmesini sağlar. Böylece kas ve doku zayıflığından kaynaklanan birçok sorun da tedavi edilebilir. Lazer ışını hem termal hem de ablatif etkiye sahiptir. Yani prob vajina içerisine girdiğinde, bu bölgeye hafif bir hasar verir. Bu hasarın şiddeti oldukça azdır. Ancak iyileşme için ihtiyaç duyulan inflamatuar iyileşme sürecinin başlamasına yardımcı olur.

Femilift Lazer Sonrası Cinsel İlişki Yasağı Var Mı?

Femilift lazerin en büyük avantajı da cinsel perhiz süresinin kısa olmasıdır. Cerrahi operasyonlardan sonra vajina dokularının toparlanması ve iyileşmesi zaman alır. Bu nedenle yaklaşık 1,5 ay cinsel perhiz tavsiye edilir. Femilift lazerden sonra ise cinsellikten sadece bir hafta – 10 gün uzak durmak yeterlidir. Vajina daraltma işleminden sonra bile hastalarımız kısa sürede cinsel yaşamlarına sağlıklı bir şekilde geri dönebilmektedir.

Femilift CO2 Lazer Kimlere Yapılabilir?

Doğumdan sonra vajina sarkması yaşayan kişilere
Dış dudakların orantılı görünmesini, bu bölgedeki sarkmanın engellenmesini isteyenlere
Hafif ve orta şiddette vajina daralması şikâyeti olanlara
İdrar kaçıran hastalara
Vajinal kuruluk şikâyeti olanlara
Sık vajinal enfeksiyon geçiren kadınlara
Vulvar vestibulit ve disparoni (cinsel ilişkide ağrı) hastalarına femilift lazer yapılabilir.

Ancak;
İleri düzeyde vajina genişlemesi olanlarda ya da ciddi derecede mesane sarkması sorunu yaşayanlarda cerrahi müdahale gerekebilir.

Femilift CO2 Lazer Zararlı Mıdır? Yan Etkileri Nelerdir?

Femilift CO2 lazer uygulamasından sonra, her lazer uygulamasında olabilecek, hafif yanma ve hassasiyet şikâyetleri olabilir. Ancak bunlar beklenen, geçici yan etkilerdir. Bu nedenle uygulamanın gayet güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte;
Rahim ağzında kanser ya da kanser öncüsü lezyon görülenlerde
Son 1 yıl içerisinde yapılan smear testi şüpheli olanlarda
Gebelik döneminde
Lazer ışığına karşı duyarlılığı/hassasiyeti olan hastalarda femilift uygulamasından kaçınmak gerekebilir.

Ankara Femilift Lazer Fiyatları

Ankara femilift lazer bulunan kliniklerde yapılan tedaviler, kadınlara birçok açıdan tedavi imkânı sunmaktadır. Hem estetik hem de işlevsel sorunlara yönelik bir lazer uygulaması olduğu için iyileştirici etkisi de çok yönlü olmaktadır. Ankara femilift fiyatları ise klinikten kliniğe değişmektedir. Klinik seçiminde, doktorun femilift lazer alanında kendini geliştirmiş ve deneyimli olmasına da dikkat edilmelidir.
Ankara femilift lazer fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz hemen muayenehanemizi arayabilirsiniz.

Yorum Yapın