Ankara Genital Beyazlatma

Ankara Genital Beyazlatma

Genital beyazlatma Ankara, “laser bleaching” ya da “laser whitening” olarak da bilinen, vulvanın daha beyaz ve çekici bir görünüme sahip olmasını sağlayan işlemdir. Günümüzde genital beyazlatmada kullanılan en etkili yöntem lazerdir. Lazerle yapılan genital beyazlatma işlemi sayesinde hem yapısal hem de sonradan oluşan renk eşitsizlikleri giderilebilir. Uygulama oldukça ağrısız, acısız ve pratiktir. Genellikle tek seansta tamamlanır. Bu nedenle kadınlar tarafından sık tercih edilen genital estetik uygulamalardan biridir.

 

Ankara genital beyazlatma fiyatları ve lazerle genital estetik hakkında daha fazla bilgi almak için Op. Dr. Didem Kurban’ın muayenehanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Genital Beyazlatma Nedir?

Genital beyazlatma, vajinanın daha pembe, parlak ve dolgun görünmesi için yapılan bir genital estetik işlemdir. Vajinanın dış kısmı, zamanla renk değiştirebilir. Bazı kişilerde ise yapısal olarak daha koyu renklidir. Bu durum, kadında cinsellik sırasında utanmaya neden olabilir. Özellikle doğumdan sonra yaşanan renk koyulaşması nedeniyle özgüven eksikliği oluşabilir. Hissedilen tüm bu olumsuz duygular, cinselliğe yansır.

 

Genital beyazlatma işlemi peeling etkisi olan krem ve kozmetik ürünlere göre çok daha etkili bir işlemdir. Lazerin termal etkisi kullanılarak yapılır. Amacı vulvadaki dokuların ısıtılması, lazerin soyucu etkisi sayesinde kararmış derinin yenilenmesidir.

 

Genital Bölgede Koyulaşma Neden Olur?

Genital bölgede koyulaşmanın başlıca nedeni estrojen hormonunun yoğunlaşmasıdır. Estrojen hormonu, cildimize rengini veren melanosit hücreleri harekete geçirir. Bu nedenle estrojen hormonunun artışı, melanositlerin (renk pigmentlerinin) de artmasına neden olur. Bununla birlikte;

 

Güneş ışınları

Esmer ten rengine sahip olmak

Gebelik süreci

Doğum kontrol hapı (OKS) kullanımı

Polikistik over sendromu

Hormonal bozukluklar

Genital bölgeye düzenli olarak ağda yapılması, hatalı lazer epilasyon uygulamaları renk koyulaşmasına neden olabilir.

Genital Bölgede Renk Koyulaşması Zararlı Mıdır?

Genital bölgede renk koyulaşması, hormonal değişimlere ya da yapısal nedenlere bağlı olarak normal kabul edilebilir. Sağlık açısından bir zararı olmasa da psikolojik olarak kadınları etkileyebilir. Genital bölgedeki renk koyulaşması, özgüven eksikliğine, cinsellikten alınan hazzın azalmasına neden olabilir. Genital bölgenin idealize edilmiş görünümü pembe ve parlak bir görünüm olduğu için kadın kendini kıyaslayarak, cinsellik sırasında utanabilir.

 

Genital Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Genital beyazlatma, lazerle yapılan bir işlemdir. Cerrahi bir işlem değildir. Bu nedenle işlem sırasında ya da sonrasında ağrı ya da acı hissedilmez. Ancak uygulamanın daha konforlu olması için işlem öncesine vulva bölgesine anestezik kremler sürülebilir. Eğer hastanın acı eşiği çok düşükse ya da lokal anestezikler etki etmiyorsa, sedasyon dediğimiz derin uyku hâlinde de işlem yapılabilir.

 

Lazerle Genital Beyazlatma Nasıl Yapılır? Etkisi Nedir?

Lazerle genital beyazlatmada genel olarak CO2 lazer kullanılır. Ankara genital beyazlatma işlemi, muayenehanemizde Femilift lazerle yapılmaktadır. Yeni nesil bir CO2 lazer olan Femilift lazer, hem termal hem de ablatif etkisi olan bir lazer türüdür. Termal etkisi sayesinde dokuları ısıtır. Ablatif etkisi sayesinde ise kararan cildi soyar. Böylece cilt yenilenir ve alt tabakalardaki pembe, sağlıklı cilt görünümü yüzeye çıkar.

 

Lazerle Genital Beyazlatma Zararlı Mıdır?

Lazerle genital beyazlatma işlemi zararlı bir işlem değildir. Lazer ışınları, cildin belli bir miktar derinine etki eder. Bu da cildin hassas tabakalarının korunmasına ve yalnızca hasarlı bölgelerin ışınlardan etkilenmesini sağlar.

 

Genital Beyazlatma Etkisi Ne Zaman Görülür?

Lazer uygulamasından yaklaşık 1 ay sonra, en ideal sonuçlar elde edilir. Genital beyazlatma, genellikle tek seansta tamamlanır. Ancak hastanın beklentilerine ve renk eşitsizliğinin durumuna göre birden fazla uygulama yapılması gerekebilir. İlk seanstan sonra, beyazlatma etkisi günden güne artar ve 1 ay sonra en ideal sonuçları verir.

 

Genital Beyazlatma Kimlere Yapılabilir?

Genital beyazlatma işlemi, 18 yaşını doldurmuş her kadına yapılabilir. Ancak gebelik döneminde uygulama yapılması tercih edilmez. Doğumlardan sonra ise, doğuma bağlı oluşan kararmayı gidermek için, güvenle beyazlatma işlemi yapılabilir.

 

Ankara Genital Beyazlatma Fiyatları

Ankara genital beyazlatma, farklı kliniklerde farklı fiyatlarla yapılabilmektedir. Kullanılan lazer cihazının özellikleri ve seans sayısı, fiyatlarda belirleyicidir. Muayenehanemizde de kullanılan Femilift lazer teknolojisi, genital beyazlatmada en etkili sonuçları veren, modern ve yeni nesil tekniklerden biridir.

 

Ankara genital beyazlatma ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz muayenehanemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yapın