Dış Dudak Sıkılaştırma Ankara

Dış Dudak Sıkılaştırma Ankara

Vajinanın estetik görünümü, iç ve dış dudaklar olarak adlandırdığımız bölgelerin uyumlu görünümüne bağlıdır. Vajinada iç dudaklarının aşırı büyük olması, kişinin özgüveni ve cinsel yaşamı üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir. Benzer şekilde dış dudakların büyük olması da vajinanın sarkık görünmesine neden olabilir. Bu görünüm, kişinin çekiciliği üzerinde etkili olduğu gibi dar kıyafet giymeyi de zorlaştırabilir. Dış dudakların sıkılaştırılması, vajina bölgesinin daha ufak ve orantılı görünmesini sağlar. Vajinaya daha çekici bir görünüm kazandırır. Böylece kadının cinsel yaşamında kendini daha güzel, özgüvenli hissetmesine yardımcı olur.

 

Dış dudak sıkılaştırmada en çok tercih edilen, en pratik yöntem ise lazerdir. Yazımızın devamında, lazer ile dış dudak sıkılaştırma hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara dış dudak estetiği ve fiyatları için ise Op. Dr. Didem Kurban’ın muayenehanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Dış Dudaklar Nerede Bulunur?

Dış dudaklar, kadın genital bölgesinin dış kısmında bulunan, üzeri tüylerle kaplı, etli bölgedir. Normal kabul edilen vajina görünümünde; dış dudaklar, iç dudakların üzerini hafifçe örter. Aşağı sarkan bir görünüm oluşmaz ve vajina en çekici görünümündedir. Ancak yaş, doğum ve sigara kullanımı gibi faktörlere bağlı olarak vajinal dokular zamanla sarkar. Bu durum dış dudaklar için de geçerlidir. Dış dudaklar sarkmaya başladığında, vajina olduğundan daha etli bir  görünüm alır.

 

Dış Dudak Sıkılaştırması Neden Yapılır?

Dış dudak sarkması, özellikle ileri yaşlarda sık görülen bir genital estetik kusurdur. Dış dudaklardaki deformasyon kişinin cinsel yaşamını etkilediği gibi sosyal yaşamını da etkileyebilir. Birçok kadın dış dudaklardaki sarkma nedeniyle daha bol kıyafetleri tercih etmektedir. Aynı zamanda dış dudakların normalden etli olması, vajina içerisine mikrop taşınmasını da kolaylaştırmaktadır. Sürekli enfeksiyon ile uğraşmak ise hem sağlık açısından çok zararlı hem de kadının gündelik yaşamını engelleyen bir durumdur.

 

Dış Dudak Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

İç ve dış dudak estetiği, genel olarak vajinoplasti olarak adlandırılmaktadır. Dış dudak estetiği de vajinoplasti kapsamında değerlendirilen bir işlemdir. Dış dudaklara yapılan müdahalelerde, cerrahi, enjeksiyon ve lazer yöntemi kullanılabilmektedir. Eğer dış dudaklar normalden büyükse cerrahi ile fazla dokular çıkarılabilir ve dudaklar toparlanabilir. Dış dudak sıkılaştırma işlemi ise CO2 lazerle yapılan, dokuların yeniden canlanmasını ve güçlenmesini sağlayan bir işlemdir.  Ankara dış dudak estetiği ve Femilift lazer hakkında tüm merak ettikleriniz için muayenehanemizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Lazerle Dış Dudak Estetiği Nasıl Yapılır? Nasıl Etki Eder?

Lazerle yapılan estetik uygulamalar, günümüzde birçok kadın için güzelliğin en pratik yolu hâline gelmiştir. Özellikle genital estetik amacıyla yapılan lazer uygulamalarında kısa sürede, etkili sonuçlar alınmaktadır.

 

Lazerle dış dudak estetiği yapılırken yeni nesil CO2 lazer türlerinden biri olan Femilift lazer kullanılır. Hem termal hem de ablatif (soyucu) etkisi olan bu lazer sayesinde vajinal dokular ısıtılır. Uygulanan ısı enerjisi, dokularda hızlı bir yenilenme sürecini başlatır; fibroblast hücreleri uyarır. Ciltte kolajen üretimi artar. Kolajen üretimine bağlı olarak da dudaklar sıkılaşır.

 

Lazerle Dış Dudak Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Lazerle dış dudak estetiği, vajina görünümünden memnun olmayan, özellikle doğumlara bağlı olarak vajinal sarkma yaşayan kadınlarda sık tercih edilen bir işlemdir. Ancak vajinal dokularda kanser ya da kanser habercisi hücrelerin olması durumunda, tehlikeli bir işleme dönüşebilmektedir. Bu nedenle Femilift yapılacak kadınların, son 1 yıl içerisindeki PAP smear testinin temiz olması önemlidir.

 

Ankara Dış Dudak Sıkılaştırma Fiyatları

Dış ve iç dudakların simetrik ve orantılı olması, genital estetik, günümüzde kadınlar için daha önemli hâle gelmektedir. Özellikle gelişen teknoloji sayesinde genital kusurların birçoğu ameliyatsız ve acısız bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Bu da Ankara dış dudak estetiği fiyatları ve vajinoplasti fiyatlarına olan merakı artırmıştır. Dış dudak estetiğinde, kişinin ihtiyacı olan seans sayısına göre fiyatların belirlenmesi daha doğru olacaktır. Bazı durumlarda, hastamızın aklındaki görünümü elde edebilmek için diğer vajinoplasti işlemlerinin de yapılması gerekebilir. Bu durumda fiyatlar da artabilir.

 

Ankara dış dudak estetiği ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Op. Dr. Didem Kurban ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yapın