Genital estetik son zamanlarda kadınların en sık tercih ettiği estetik işlemler arasında üst sıralarda yerini aldı. Cinsel hazzın artırılması, hijyen ve enfeksiyon riskini azaltmak için ve kişinin sosyal ortamlarda da kendine olan güvenini kazanmasına destek olan bu estetik girişimler gelişen teknoloji sayesinde artık çok daha hızlı ve kolay.
Barbie Vajina son yılların en popüler estetik işlemleri arasında. Peki, nedir bu barbie vajina?
Labioplasti yani iç dudak küçültme işlemi hastalar arasında en sık talep edilen işlem. İç dudakların mümkün olduğunca kısa bırakıldığı estetik işleme barbie vajina görünümü/estetiği diyoruz.
Hastalar bu görünümü daha çok sevdiklerini ve kendilerini çok daha iyi hissettiklerini söylüyorlar. Trend haline gelen barbie vajina estetiği ile eş zamanlı olarak klitoris üzerindeki cilt fazlalıklarının alınması da önemli. Bu estetik işlem sırasında dış dudaklara da yağ dolgusu yaparak daha estetik bir görünüm elde etmekteyiz.
Labioplasti ameliyatlarındaki amaç; genital bölgedeki iç dudakların kısaltılması, estetik olarak hoş görünüm kazandırılmasıdır.  Ayrıca yaşanan enfeksiyon riskini azaltmaktır.

Labioplasti estetiği ve barbie vajina estetiği nasıl yapılmalı?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz; bu ameliyat kişinin istemi, dokusunun durumuna göre farklı şekilde olabilir. Bu durumu muayenede hasta ve doktor beraber karar verip işleme karar sonrası başlanmaktadır. Ön muayene ve doktor-hasta ilişkisinin iyi olması sayesinde doğru cerrahi müdahale ve tabi ki en önemli detay olan, doktorun bu konuda uzman olması ve sıkça bu estetik cerrahi müdahaleyi yapmış olması hastanın oldukça iyi sonuçlar almasını sağlayacaktır.

Ameliyat sonrasında hastalar ne diyor?
Ülkemizde tabu olan ve çoğu kadının genital bölgesini iyi tanıyamaması, eğer bir sorun varsa utancından doktora başvuramaması nedeniyle erteleyebildikleri kadar bu sorunlarını erteliyorlar. Fakat artık sosyal medyanın da yaygınlaşması ve insanların bilgiye kolay ulaşarak bu tarz sorunların sadece kendilerine özgü olmadığını öğrenerek doktora başvurma konusunda daha hızlı davranmaları ile genital estetik işlemleri yaygınlaştı.
Kadınların çoğu ameliyatlardan sonra neden daha erken gelmediğini, bu kadar rahat olacağını düşünmediğini ve sonuçlardan oldukça memnun olduğunu dile getirmektedir.
Bizim de muaynehanemizde son zamanlarda en sık başvuru sebebi olan labioplasti, uzmanlaştığımız ve sıkça yaptığımız cerrahi işlemler arasında baş sıraya yerleşti.
Labioplastide Barbie vajina estetiği için en önemli detaylar öncelikle tam anlamıyla labioplastinin planlanması iç dudakların mümkün olduğunca kısaltılması yani dışardan sarkan kısmın alınması, son olarak klitoral hudoplasti ile estetik işlemi tamamlayarak hem görünüm hem de işlevsel olarak hastamızı memnun etmek.
Barbie Vajina işleminin aşamalarını biraz daha açacak olursak;
Öncelikle başvuru sebebi olan iç dudakların dışarıya sarkmasıdır ve bu da hem estetik görünümü hem de enfeksiyona neden olmaktadır. Bu durumu ortadan kaldırmak için dışa sarkan ve kararmış olan bu iç dudakları mümkün olduğunca kısaltmaktayız. Klitoris üstü cilt fazlalıkları da mümkün olduğunca alınarak bu bölgede olan kabarıklık giderilir. Klitoris düşük ise kaldırma da yapılmaktadır. Klitoris estetiği ile hem görünüm düzeltilir hem de cinsel haz ve orgazm fonksiyonları iyileştirilir.
Diğer bir detay ise büyük dudaklara yağ enjeksiyonu. Dışta yer alan üzeri tüylerle kaplı olan ve zayıf , sarkmış, çökmüş olan bu dudaklar dolgunlaştırılır. Dolgunlaştırma nedeni hem çöken yerleri eski haline getirmek hem de iç dudakların tamamen kapanmasını sağlamaktır.
Kısacası sevgili hanımlar genital bölgenizde yaşadığınız sorun sadece size ait değil hemen hemen tüm kadınların da yaşadığı sorundur. Bu nedenle utanılacak bir durum olmamakla beraber sadece estetik kaygılar için değil aynı zamanda enfeksiyon sorunlarını da ortadan kaldıracak bu genital estetik işlemler hakkında bizimle iletişime rahatlıkla geçebilirsiniz.

Yorum Yapın