Genital PRP Ankara

Genital PRP Ankara

Genital PRP Ankara; vulvar vestibulit, vajinal kuruluk ve cinsel uyarılma sorunları başta olmak üzere jinekoloji alanında birçok tedavi sürecinde kullanılan bir tedavi yöntemidir. Açılımı “Platelet Rich Plasma” olan PRP tedavisi, kandaki trombosit ve yenileyici hücrelerin gücü sayesinde dokuların güçlenmesini ve onarılmasını sağlar. Bu nedenle genital bölgedeki birçok estetik ve işlevsel sorunun tedavisinde kullanılabilir. Kişinin kendi kanından alınan hücrelerin yoğunlaştırılması ile yapılan bir tedavi olduğu için de yan etkileri yok denecek kadar az olan, güvenilir bir tedavidir.

 

Ankara genital PRP ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Op. Dr. Didem Kurban’ın muayenehanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

PRP Nedir?

PRP, günümüzde cilt kusurlarının giderilmesi, saç dökülmesinin engellenmesi ve doku yenilenmesi amacıyla birçok farklı alanda kullanılabilen bir tedavi yöntemidir. En etkin kullanıldığı alanlardan biri de jinekolojidir. “Genital PRP” olarak adlandırdığımız bu işlem sayesinde vajina bölgesindeki birçok estetik kusur giderilebilir. Dış dudaklarda yarattığı estetik değişimle birlikte idrar kaçırma, cinsel uyarılma sorunları ve kuruluk gibi birçok soruna da etkin ve güvenilir çözümler getirmektedir.

 

Genital PRP Ankara Nedir? Ne İşe Yarar?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi genital PRP; kadın genital bölgesine uygulanan PRP tedavisidir. PRP tedavisinin amacı; kandaki trombosit hücrelerin çoğaltılması ve sorunlu bölgeye enjekte edilmesidir. Kanımızda bulunan trombosit hücreler, yaralanma anında, hasarlı bölgeyi yenilemek için yoğun bir yenilenme süreci başlatırlar. PRP tedavisinde bu platelet hücreler yoğunlaştırılır ve dokulara yeniden enjekte edilir. Böylece genital bölgedeki hasarlı dokuların yenilenmesi, kolajen üretiminin artması ve elastin liflerin desteklenmesi sağlanır.

 

Genital PRP Ankara Hangi Durumlarda Kullanılır?

Jinekolojide PRP tedavisi;

 

Vajinal kuruluğun giderilmesi

Menopoz sonrası oluşan atrofi yani incelmenin giderilmesi

Cinsel uyarılma ve haz alma sorunlarının tedavi edilmesi

Disparoni (ağrılı cinsel ilişki) tedavisi

İdrar kaçırma

Vulvar vestibulit

Büyük dudak sıkılaştırma amacıyla kullanılabilir.

Genital PRP Ankara Nasıl Yapılır?

Genital PRP, kişinin kendi kanından alınan platelet hücrelerin zenginleştirilmesi ile yapılır. Bu nedenle öncelikle hastadan bir miktar kan örneği alınır. Normal şartlar altında, kanın her milimetreküpünde 150 – 450 bin civarı platelet hücre bulunur. PRP tedavisinde alınan kan örneği santrifüj cihazından geçirilir. Laboratuvarda yapılan bu işlemden sonra kandaki platelet hücre sayısı kat kat artacaktır. Bu nedenle kanın enjekte edildiği bölgede normalden çok daha güçlü bir yenilenme süreci başlamış olur. Laboratuvar ortamında santrifüj edilen plasma, genital bölgeye enjekte edilir. İlk uygulamadan sonra PRP’nin iyileştirici etkileri görülmeye başlar.

 

PRP tedavisinde elde edilen plasma, bir kan ürünü olduğu için tedavinin tüm aşamalarında uzman ve deneyimli bir doktorun gözetimi ve steril koşullarda uygulama yapılması oldukça önemlidir. Ankara genital PRP için Op. Dr. Didem Kurban ile iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

 

PRP Tedavisi Ne Sıklıkta Yapılır?

PRP tedavisi, endikasyona göre farklı seanslar ve farklı zaman aralıkları ile yapılabilir. Genel olarak 1 – 2 hafta ara ile 2 – 6 seans yapılması yeterli olmaktadır. PRP tedavisi güvenilir bir tedavi olduğu için 10 – 12 ay aralıklarla, kişi istediği sürece tekrar edilebilir.

 

Ankara Genital PRP Fiyatları

PRP tedavisi, günümüzde birçok alanda uygulanan, güvenliği ve etkinliği kanıtlanmış bir uygulamadır. Özellikle vajinal kuruluk ve vajina sıkılaştırma amacıyla uygulanan, en etkili işlemlerden biridir. Ankara genital PRP tedavisi fiyatları ise klinikten kliniğe değişebilir.

 

Ankara genital PRP ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için muayenehanemizle iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.

Yorum Yapın