Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Kanama Olmazsa

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Kanama Olmazsa

Kızlık zarı dikimi ve sonrasında kanama durumu hakkında merak ettiğiniz soruların cevabı burada.

En çok merak edilen kızlık zarı dikimi sonrası kanama garanti mi? İlk gece ya kanamam olmazsa? Tüm merak edilen soruların cevabı bu yazıda.

Hymen yani kızlık zarı olarak bilinen yapı vajinanın 1,5-2 cm içinde yer almaktadır. Kızlık zarı çeşitleri nelerdir diye bakacak olursak;

Septalı, Kribriform, Yarı Septalı, Kresentrik Tip, Labial Tip, Anüler Tip, Fimbriad Tip gibi birden fazla kızlık zarı çeşidi bulunmaktadır. Herkesin kızlık zarı aynı yapıya sahip değildir. Kızlık zarınızın yapısını öğrenmek için bir jinekologdan randevu alabilirsiniz.

Kızlık zarını diktirmek için bize başvuran hastalarımıza öncelikle bu dikimi nasıl yaptığımızı anlatıyoruz. Hastanın isteğine göre 2 farklı şekilde kızlık zarı dikimi vardır. 1.tip kızlık zarı dikimi geçici kızlık zarı dikimi olarak bilinir. Geçici kızlık zarı dikimi ilişkiye girilmeden önce 3-5 gün öncesinde yapılması gereken bir işlemdir. 2.tip kızlık zarı ise kalıcı kızlık zarıdır. Kalıcı dikimde ise kısıtlı bir süre yoktur. Aylarca, yıllarca bir sorun yaşanmaz.

Kızlık zarı dikimi sonrası kanamanın olması için mutlaka tecrübeli ve başarılı uzman doktor tarafından işlem yapılmalıdır. İşlem uzman doktor tarafından yapılırsa mutlaka kanama olacaktır.

Doktorunuzun söyleyeceği tavsiyelere uyarak kanamanın gerçekleşmesini rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Bu tavsiyeleri örneklendirecek olursak;

  • Dikim sonrasında havuza denize girmemek
  • Yoga pilates gibi bacak açma, germe gibi haraket içeren sporlardan belirli bir süre uzak durulmalıdır.
  • Tuvalette çok fazla ıkınmamak.
  • Alaturka tuvalet kullanımı olmamalı
  • Sıcak vücudu gevşetecek sauna, hamam gibi alanlarda bulunulmamalıdır. Bunun gibi birçok detayı doktorunuz tarafından size dikkat etmeniz konusunda bilgi verilecektir.

Yorum Yapın