Labioplasti Ankara

Labioplasti Ankara

Labioplasti Ankara, kadın cinsel organındaki dudakların daha orantılı ve estetik görünmesini amaçlayan bir genital estetik işlemdir. Genel olarak iç dudak estetiği olarak bilinmesine rağmen dış dudaklara yapılan müdahaleleri (labia majora estetiği) de kapsar. İç ve dış dudakların asimetrik olması, normale göre daha büyük/küçük olması özellikle dar kıyafetleri giymeyi zorlaştırabilir. Kişi vajina görünümünden rahatsız olduğu için cinsellikten uzaklaşabilir ve cinsel sorunlar ortaya çıkabilir.

 

Günümüzde lazer ya da diğer cerrahi yöntemlerle yapılan labioplasti ameliyatları sayesinde, günlük yaşamı olumsuz etkileyen bu sorunlar ortadan kaldırılmaktadır. Birçok hastamız labioplastiden sonra hem giyim hem de cinsellik konusunda daha rahat olduklarını belirtmişlerdir. Yazımızın devamında, labioplasti hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara labioplasti fiyatları için ise Op. Dr. Didem Kurban’ın muayenehanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Vajina İç Dudak Estetiği Nedir?

Vajinada en sık görülen estetik kusurların başında iç dudaklarda sarkma gelir. İlerleyen yaşla birlikte vücudumuzdaki tüm dokular gibi vajinal dokular da sarkmaya başlar. Bu durum, iç dudakların sarkık görünmesine ve dar kıyafetlerden belli olmasına neden olabilir. Bazı kişilerde ise yapısal olarak iç dudaklar daha büyüktür. İç dudakların büyük olması, estetik sorunlarla birlikte cinsel sorunlara da neden olabilir. Aşırı büyük iç dudaklar, penetrasyonun zorlaşmasına ve cinsel ilişkide ağrıya neden olabilir.

 

Vajina iç dudak estetiğinin amacı; iç dudakların düzeltilmesi, asimetrinin giderilmesi ve estetik bir görünümün sağlanmasıdır.

 

Vajina İç Dudak Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Vajina estetiği sayesinde;

 

“Labial hipertrofi” olarak adlandırdığımız, büyük dudakların dışına taşan iç dudak görünümünün düzeltilmesi

İç dudaklardaki asimetrinin giderilmesi, uç ve kenar kısımlarındaki düzensizliğin giderilmesi sağlanabilir.

Vajina İç Dudak Estetiği Neden Yapılır?

Vajina iç dudaklarındaki büyüklük, estetik kaygılarla birlikte günlük yaşamı olumsuz etkileyen bazı şikâyetleri de beraberinde getirebilir:

 

Bikini, mayo ve tayt gibi dar kıyafetlerden vajinanın belli olması

Genital bölgenin sürekli nemli kalması, buna bağlı olarak gelişen mantar ve enfeksiyonlar

Cinsel ilişki sırasında utanma, rahatsızlık

Genital bölgede koku oluşumu ve hijyenik sorunlar

Cinsel ilişkide ağrı

İdrar yaparken zorlanma, idrarın farklı bölgelere sıçraması

İç Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

İç dudak estetiği, günümüzde en çok tercih edilen genital estetik işlemlerin başında gelmektedir. Cerrahi bir işlem olmasına rağmen, uygulamadan sonra, kısa sürede günlük yaşama dönmek mümkündür. Hastanın genel sağlık durumuna göre lokal/genel anestezi, spinal anestezi (belden uyutma) ve sedasyon (derin uyku) gibi anestezi yöntemleri seçilebilir. Bu anestezi yöntemlerinden hangisi uygulanırsa uygulansın işlem sırasında ağrı ve acı hissedilmez. Operasyon yaklaşık 1 – 1,5 saat sürer. İç dudak estetiğinde cilt ve cilt altı dikişler atıldığı için ameliyat izi kalmaz. Dolayısıyla vajinanın estetik bütünlüğüne zarar verilmez.

 

İç Dudak Estetiği Hangi Yöntemlerle Yapılır?

İç dudak estetiğinden en başarılı sonuçları alabilmek için kişiye uygun ameliyat tekniğine doğru karar vermek önemlidir. İç dudak estetiği ameliyatlarında genellikle kişinin isteklerine göre ameliyat tekniğine karar verilir. Kişi genital dudakların doğal sınırlarının korunmasını tercih edebilir. Ya da tamamen küçültülmesini yani “barbie vajina” yapılmasını isteyebilir. Kişinin isteğine göre aşağıdaki labioplasti yöntemlerinden biri uygulanabilir:

 

Parsiyel rezeksiyon (kısmi çıkarma)

V plasti

Lazer ile labioplasti

Wedge (kama) çıkarma

Deepitelizasyon (delaminasyon)

Z plasti

Superior pedikül rekonstrüksiyonu ile inferior wedge rezeksiyonu

Star yani yıldız labioplasti

Yukarıda sayılan tüm yöntemler cerrahi yöntemlerdir. Kanama miktarını azaltmak ve hastanın daha güvenli bir şekilde estetik olmasını sağlamak için en çok tercih edilen yöntem ise lazer ile labioplastidir. Karbondioksit lazerlerle yapılan bu işlemde, dudakların kesimi lazer cihazı ile yapılır. Böylece kanama miktarı azalır. Özellikle yüksek miktarda kanama riski olanlar için ideal bir yöntemdir.

 

Barbie Vajina Nedir?

Labioplasti ameliyatında iç dudaklar daha orantılı hâle getirilir. Ancak vajinanın alacağı son şeklin belirlenmesinde hastanın istekleri oldukça önemlidir. Bazı hastalarımız doğal görünümlü vajina estetiğini tercih eder. Bazıları ise iç dudakların mümkün olduğunca küçültülmesini isterler. İç dudakların maksimum düzeyde küçültülmesi “barbie vajina” yöntemi olarak bilinir. Barbie vajina yapmak için büyük dudaklara da yağ enjeksiyonu yapılması gerekebilir. Böylece vajinada istenen orantı korunmuş olur.

 

Klitoral Hudoplasti Nedir?

Klitoral hudoplasti, başlı başına bir vajinal estetik uygulama olmasına rağmen iç dudak küçültme uygulamalarının çoğunda tamamlayıcı görevi görür. Bu işlemi, klitorisin üzerini örten tepeciğin düzeltilmesi olarak tanımlayabiliriz. Gerekli durumlarda labioplasti ile birlikte klitoral hudoplasti yapılmazsa, küçültülen dudaklar klitoral bölgede kırışıklığa neden olabilmektedir. Bu fazlalık ise farklı estetik sorunları beraberinde getirmektedir. Ankara labioplasti ve klitoral hudoplasti hakkında daha fazla bilgi almak için muayenehanemizle iletişime geçebilirsiniz.

 

İç Dudak Estetiğinden Sonra Hastanede Yatmak Gerekir Mi?

Labioplasti, uzman kadın doğum uzmanları tarafından, klinik ya da hastane koşullarında yapılabilen bir işlemdir. İşlem sonrasında hastanede yatış ihtiyacı ise seçilen anestezi yöntemine bağlıdır. Genel anestezi yapıldığında genellikle birkaç gün yatış tercih edilir. Ancak sedasyon, spinal ya da lokal anestezi ile yapılan işlemlerden sonra kişi aynı gün içerisinde evine dönebilir. Hastane ya da klinikte 5 – 6 saat istirahat etmesi yeterlidir.

 

İç dudak estetiğinden yaklaşık 3 – 4 gün sonra yeniden normal yaşama dönülebilir. Doktorun tavsiyelerine ve kişisel hijyene dikkat edildiği sürece enfeksiyon riski de az olacaktır.

 

Labioplasti Kızlık Zarına Zarar Verir Mi? Labioplasti Kimlere Yapılabilir?

Sanılanın aksine, labioplasti bâkirelere yapılabilen bir işlemdir. Operasyon sırasında iç ve dış dudaklara müdahale yapılır. Bu dudaklar, kadın genital organının dış kısmında bulunur. Bu nedenle kızlık zarına ulaşılması, bu bölgeye işlem yapılması mümkün değildir. Ancak kişi istediği takdirde, kızlık zarı dikimi ya da vajina daraltma gibi ek estetik işlemler de yapılabilir.

 

Büyük Dudakların Küçültülmesi (Labia Majoraplasti) Nedir?

Halk arasında labioplasti küçük dudak estetiği olarak bilinir. Ancak büyük dudaklara yapılan estetik uygulamaları da kapsayan bir kelimedir. Büyük dudaklar, genital bölgenin dış kısmında bulunan, üzeri tüyle kaplı bölgedir. İç dudaklar gibi dış dudaklar da zamanla sarkabilir. Vajinanın daha etli görünmesine neden olur. Bu da kıyafet seçimini ve cinselliği zorlaştıran bir durumdur. Labia majoraplasti sayesinde büyük dudaklar küçültülerek, iç dudaklar ile orantılı hâle getirilir.

 

Vajina Büyük Dudak Dolgunlaştırma Nedir?

Vajinanın normalden büyük olması gibi küçük olması da estetik sorunlara neden olabilir. Dış dudaklardaki çöküntüler ve deformasyon, iç dudakların da daha büyük görünmesine neden olabilir. Büyük dudaklara yapılan dolgu enjeksiyonu sayesinde, vajina orantılı ve estetik bir görünüme kavuşabilir.

 

Ankara Labioplasti Fiyatları

Labioplasti, kadının sosyal yaşamını ve özgüvenini olumlu etkileyen bir genital estetik işlemdir. Birçok kadın, vajina bölgesindeki sarkma ve çıkıklık nedeniyle dilediğini giymekte zorlanır, cinsel sorunlarla karşı karşıya kalabilir. Uzman bir kadın doğumcu tarafından yapılan labioplastiden sonra vajina dudakları orantılı, çekici ve seksi bir görünüme kavuşur.

 

Labioplasti fiyatları ise kişinin beklentisine ve ihtiyaçlarına göre değişebilir. Labioplasti ile birlikte yapılan klitoral hudoplasti, vajina daraltma gibi estetik işlemler de fiyatları etkileyebilir. Bununla birlikte iç dudak estetiği ve dış dudak estetiği fiyatları da farklıdır. Ankara labioplasti fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, Op. Dr. Didem Kurban ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yapın