Lazerle Vajina Daraltma Ankara

Vajina gençleştirme diğer adıyla vajinal rejuvenation, eski haline dönüştürmek, yenilemek demektir. Vajina duvarında bulunan ruga ismi verilen enine cilt kalıntıları bulunmaktadır. Rugalar cinsel ilişki sırasında kayganlığı sağlarken sürtünme esnasında pürüzlü bir yer oluşmaktadır ayrıca doğum sırasında vajinanın genişlemesine yardımcı olmaktadır. Doğumlar, ilerleyen yaş problemleri, kilo alıp vermekle birlikte rugalar silinmektedir. Ve bu nedenle vajina özelliğini yitirmektedir. Özelliğini kaybeden vajinada; genişleme, cinsel problemler yaşanmaktadır. Bu olay sonucunda hastada güven kaybı, cinsel istek arzusu azalmaktadır. Ayrıca bazı hastalarda ilişki sırasında vajinadan gaz sesi çıkması da hastayı olumsuz yönde etkilemektedir.

Vajina Daraltma Nedir?

Vajina daraltma, vajinal dokuların sıkılaşmasını sağlayan bir estetik işlemdir. Hem cerrahi hem de lazer yöntemi ile yapılabilmektedir. Her iki yöntem de pratik ve etkili olmasına rağmen, günümüzde lazerle vajina daraltma ameliyatı daha sık tercih edilmektedir. Bunun nedenleri ise lazer uygulamasından sonra günlük hayata dönüş süresinin ciddi oranda kısalmasıdır.

Lazerle Vajina Daraltmanın Avantajları Nelerdir?

Lazerle vajina daraltma işlemi yaklaşık 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.

Uygulama esnasında genel anestezi ya da sedasyon yapılmaz. Dolayısıyla ağrısız, acısız, konforlu bir işlemdir.

Vajina daraltmadan sonra hasta aynı gün içerisinde günlük yaşamına dönebilir.

Vajina daraltmadan sonra enfeksiyon riski yoktur.

Sadece 1 hafta cinsel perhiz yapılması yeterlidir. Cerrahi ile yapılan vajina daraltma işlemlerinde en az 1 ay cinsel perhiz yapılması tercih edilir.

Lazerle Vajina Daraltma Kimlere Yapılabilir?

Lazerle vajina daraltma genellikle idrar ya da mesane sarkmasına neden olacak kadar genişleme olmayan hastalarımıza uygulanır. 18 yaşını geçmiş, cinsel ilişkiden alınan hazzı artırmak ve genişlemenin olumsuz yan etkilerinden kurtulmak isteyen herkese yapılabilir. Ankara vajina daraltma ve lazer hakkında daha fazla bilgi almak için Op. Dr. Didem Kurban ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara CO2 Lazerle Vajina Daraltma

Vajina daraltma, günümüzde tüm dünyadaki kadınlar tarafından en çok tercih edilen genital estetik işlemlerden biridir. Bunun nedeni; vajinanın zaman içerisinde sarkması, yıpranması ve eski esnekliğini kaybetmesidir. Özellikle doğumlardan sonra, vajinal dokular ciddi şekilde esner. Bu durum, cinselliği olumsuz etkileyecek hâle gelebilir. Cinsel ilişki sırasında hoş olmayan sesler duyma, penetrasyonun tam olarak gerçekleşememesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Vajina daraltma sayesinde, sosyal ve cinsel yaşamı etkileyen bu sorunların üstesinden gelmek mümkündür.

Günümüzde, birçok alanda pratik ve etkin bir tedavi yöntemi olan lazer, vajina daraltma amacıyla da yapılabilmektedir. Çok daha kısa sürede, ameliyatsız ve acısız vajina daraltma imkânı sağlayan lazer sayesinde cerrahinin riskleri de ortadan kaldırılmaktadır.

CO2 lazerle vajina daraltma;

Orgazm olamama sorunu yaşayan kadınlara

Doğum ve yaşa bağlı olarak, vajina bölgesinde genişleme görülenlere

Menopoza bağlı olarak bağ dokusunda elastikiyet kaybı olanlara

Vajinadaki genişlemeye bağlı olarak sık sık enfeksiyon ve mantar şikâyeti olanlara yapılabilir.

Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Lazerle vajina daraltmada, CO2 lazer (karbondioksit lazer) olarak adlandırdığımız lazer kullanılır. Termal ve ablatif etkisi olan bu lazer, vajina bölgesindeki dokuları ısıtır. Lazer ışınlarından yayılan ısı, cildin güçlenmesine yardımcı olur. Lazer, ablatif etkisi sayesinde genişleyen vajina kanalındaki dokulara hafif bir hasar verir. Bu hasar, vücuttaki inflamatuar onarım sürecini yani yenilenme sürecini başlatır. Böylece vajinal dokular yeniden eski, sıkı yapısına kavuşur.

Kaç Seansta Lazerle Vajina Daraltma Yapılır?

Bu sürenin kişinin ihtiyaçlarına göre değişebileceğini söyleyebiliriz. Lazerin etkisi ilk seanslardan itibaren kendini göstermeye başlar. Bu nedenle vajinal dokularda sıkılaşma hissedilir. Ancak daha fazla sıkılaşma hedefleniyorsa 2 – 4 seans uygulama yapılabilir. Genellikle 1 – 3 ay ara ile 2 uygulama yapılması tercih edilmektedir.

Lazerle Vajina Daraltmadan Sonra Yeniden Genişleme Olur Mu?

Lazerle vajina daraltma, geçici bir işlemdir. Etkileri kişiden kişiye değişmekle birlikte 1 yıldan uzun süre kalıcıdır. Kişi dilediği sürece CO2 lazer ile vajina daraltma işlemi yeniden yapılabilir. 2 – 3 yıl ara ile yapılan 1 – 2 seans, vajinanın uzun yıllar sıkılığını korumasına yardımcı olacaktır.

Ankara CO2 Lazerle Vajina Daraltma Fiyatları

Ülkemizin birçok bölgesinde olduğu gibi Ankara’da da genital estetik işlemlere olan ilgi ve talep artmıştır. Bu nedenle Ankara vajina daraltma fiyatları birçok hastamız tarafından merak edilmektedir. Ancak net bir fiyat vermeden önce, en doğrusu hastalarımızın beklentisini öğrenmektir. Çünkü genişleme miktarı ve uygulama yapılacak seans sayısı vajina daraltma fiyatlarını etkileyebilmektedir.

Ankara CO2 lazerle vajina daraltma fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, muayenehanemizle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yapın