Orgazm Aşısı Nedir? Kimlere Uygulanır?

Orgazm Aşısı Nedir? Kimlere Uygulanır?

Son yıllarda sık sık duyduğumuz, merak ettiğimiz orgazm aşısı nedir? Orgazm aşısı kimlere uygulanabilmektedir? Tüm merak edilen sorularınızı yanıtladık. Kadınların aşağı yukarı %70 kısmı vajinal orgazm yaşayamadıklarını söylemektedirler. Cinsel birliktelikten zevk almak isteyen, orgazm olmak isteyen kadınların sayısı günden güne artmaktadır. Orgazm olabilmek için penisin vajinadaki zevk noktalarına tama temas etmesi ve uyarılmaya karşı hassasiyetin olması gereklidir. Kadınlarda orgazmını sağlayan organın adına klitoris denilir. Vajinadaki dokunun, zamanla hassasiyette azalma, doğum sonrasında gevşeme ve bu nedenle penisle temasın azalmasıyla orgazm olmada zorluklara neden olmaktadır. Amerika, Avrupa da 10 yıl gibi bir süredir uygulanan orgazm aşısı artık Türkiye’de de uygulanmaktadır. Orgazm aşısı vajina dokusundaki damarların artması sağlar ve böylece sinir hücreleri duyarlaşır, vajinal doku sıkılaşır. Ayrıca bu aşı ile klitoris yenilenerek hassasiyeti artar. Böylece orgazm aşısı ile cinsel birliktelikten zevk alınabilir. Orgazm aşısının diğer faydalı olduğu alanlar ise idrar kaçırmalarıdır. Bu aşı ile idrar kaçırmanız da ortadan kalkar. Doğum sonrasında oluşan yırtıkların oluşturduğu ağrılardan kurtarır.

Peki bu aşı kimlere uygulanabilir? Kimlere uygulanamaz?

Orgazm cinsel ilişkide doyum noktası olduğu herkesçe kabul edilmiş gerçektir. Ancak kadınları çoğu doruk noktasına ulaşamamaktadır. Doğal yollarla cinsel ilişkiden zevk alamayan kadınlar orgazm aşısı ile destekleyici işlem yaptırmayı tercih ediyor. Orgazm aşısı hiçbir yan etkisi olmayan bir aşıdır ve böylece bu aşıyı orgazm olmak isteyen her kadın yaptırabilir. Bu aşı kesinlikle uzman bir hekim tarafından muayene sonrasında yapılmalıdır.

Tabi bazı sağlık problemi olan kadınlarda bu aşı uygulanamayabilir. Orgazm aşısı uygulanmaması gereken kadın hastalardan bahsedecek olursak;

Kolajen alerjisi, tümör, idrar yolu enfeksiyonu, vajinal kanaması, hamilelik durumu gibi durumlara sahip olan kadınlar kesinlikle orgazm aşısı yaptırmamalıdır. Eğer yaptırılırsa kalıcı ciddi hasarlara neden olmaktadır. Bunun için orgazm aşısı olmadan önce mutlaka uzman jinekolog tarafından muayene edilmeli, yukarıda sayılan şikayetler hastada mevcut ise mutlaka doktora söylenmelidir.

 

 

Yorum Yapın