Pubis Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Pubis tepesi genital bölgenin üst kısmında yer alan kasığın ise alt kısmında bulunan yüksek ve kıllarla örtülü alana denilmektedir. Mons pubis olarak da bilinmektedir. Pubis bazı kadınlarda normalin üzerinde bir boyutta olup kabarık ve iri gözükmektedir. Kadınların kilo almasıyla birlikte belirgin hale gelen venüs tepeciği yani mons pubis yağ dokusunun artması açısından en uygun bölgedir. Bazen yapısal faktörde yağ dokusunun oluşmasında rol oynayabilmektedir. Yapısal faktörden kaynaklı olarak doğumdan sonra, obezite durumu gibi durumlarda pubis yağlanabilir, deride esnemeler gözlemlenebilir. Oluşan bu durum sonrasında diyet ve egzersizle bu bölgedeki şiş, yağlı bölgeyi eritmeniz mümkün değildir. Sonrasında bu belirginlik kadınlarda problem haline gelmektedir. Çünkü mayo, bikini, tayt gibi dar kıyafetleri giydikleri zaman rahatsızlık hissetmelerine neden olacaktır.

Peki, pubis estetiği nasıl yapılır?
Öncelikle sorunun nasıl çözülebileceği tespit etmek gerekir. İlk adım olarak diyet, egzersiz yapılır ama kasık bölgesindeki boyutta ve sarkıntıda bir iyileşme görülmez ise ikinci adım olan pubis estetiği yapılmalıdır. Bu işlem bazen kasık germe olarak da bilinmektedir. Genital estetikten de olduğu bu işlemde de genel ya da lokal anestezi uygulanır. Bu operasyon sırasında daha fazla doku çıkarabilmek, postoperatif konturları iyileştirebilmek için liposuction işlemi yapılabilir.

Pubis estetiğinin yapılış şekilleri vardır.

Bunlar;
LİPSUCTİON: Bu işlemdeki amaç pubis tümseğinin inceltilmesidir. Mons pubis üzerinde yer alan yağ dokusu liposuction yardımıyla alınır.
CERRAHİ İŞLEM: Bu işlem mini karın germe olarak da bilinir. Operasyon sırasında cilt katmanı çıkartılarak Venüs tepeciği düzleştirilir. Bu işlemde eğer istenirse ya da gerekliliği varsa büyük ve küçük dudaklara da işlem uygulanabilir.
LİPOZ: Çok yaygın olarak uygulanmayan bir işlemdir. Enjeksiyon yardımıyla cilt altından yağ eritilme işlemi yapılır.

Yorum Yapın