Vajinal Estetik Ankara

Vajinal Estetik Ankara

Vajinal estetik Ankara; iç-dış dudak estetiği, genital beyazlatma, klitorisin düzeltilmesi ve vajina daraltılması gibi birçok estetik uygulamayı kapsayan işlemlerdir. Vajinal estetik uygulamalar, vajinadaki estetik bütünlüğün sağlanmasına yardımcı olduğu gibi işlevsel sorunların tedavisinde de kullanılmaktadır. Bu nedenle kadının kendini cinsellik sırasında pek çok açıdan daha iyi hissetmesine yardımcı olmaktadır. Geçmişte çoğunlukla cerrahi ile yapılan genital estetik uygulamaların büyük bir kısmı, günümüzde lazer teknolojisi ile yapılabilmektedir. Bu da işlemlerin daha acısız, ağrısız ve pratik bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.

 

Yazımızın devamında vajinal estetik uygulamalar nelerdir, kimlere ve nasıl yapılır gibi sık sorulan soruları yanıtlayacağız. Ankara vajinal estetik fiyatları için ise Op. Dr. Didem Kurban’ın muayenehanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Vajinal Estetik Ankara İşlemler Nelerdir?

Vajinal estetik işlemler; vajinadaki estetik ve işlevsel sorunları düzeltmek için yapılan işlemlerdir. Günümüzde giderek daha fazla kadın vajinal estetik uygulamaları tercih etmektedir. Özellikle Femilift lazer gibi yeni nesil lazer uygulamaları sayesinde vajina daraltma gibi önemli estetik uygulamalar, kısa sürede tamamlanabilir hâle gelmiştir. Bu da doğumlar nedeniyle deforme olan genital bölgenin kısa sürede onarılması, toparlanması anlamına gelmektedir.

 

Günümüzde Yaygın Tercih Edilen Genital Estetik İşlemler

Labioplasti (İç ve dış dudak estetiği)

Kızlık zarı dikimi

Vajina daraltma (Vajinoplasti)

Genital Beyazlatma

G noktası büyütme (Orgazm aşısı)

Klitoris estetiği

Dış dudakların sıkılaştırılması olarak sıralanabilir.

Labioplasti Nedir?

Labioplasti; sıklıkla iç dudak estetiği olarak anılmasına rağmen hem iç hem de dış dudaklara yapılan estetik müdahaleleri kapsar. İç ve dış dudakların normalden büyük ya da sarkık olması, sık görülen bir durumdur. Özellikle doğum yapan kadınlarda vajina dokuları sarkabilir. Bununla birlikte yapısal olarak da iç ve dış dudaklar normalden büyük/küçük olabilir. Dudaklardaki bu orantısızlık, dar kıyafetlerden vajinanın belirgin olmasını sağlar. Aynı zamanda cinsellik sırasında acı ve sık enfeksiyon geçirme gibi sağlık sorunlarına da neden olabilir. Labioplasti sayesinde dudaklardaki bu estetik kusurlar giderilebilir. Kadın kendini daha özgüvenli hisseder.

 

İç Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

İç dudak estetiği, genellikle cerrahi ile yapılan bir işlemdir. İç dudaklardaki büyüklük/küçüklük ve asimetri gibi kusurlar düzeltilir. İç dudaklar toparlanır ve dış dudaklarla uyumlu hâle getirilir. İç dudak estetiğinden en başarılı sonuçları alabilmek için işlemin klitoral hudoplasti ile tamamlanması gerekebilir. Klitoral hudoplasti; klitoris üzerindeki tepeciğin toparlanması ve üzerindeki fazla derinin alınması için yapılan, cerrahi bir işlemdir. Labioplastiden sonra klitoris üzerinde biriken deri fazlalığı ya da kırışıklık klitoral hudoplasti sayesinde toparlanır. Böylece vajinanın her açıdan kusursuz görünmesi sağlanır.

 

Dış Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

İç dudaklardaki orantısızlık gibi dış dudaklardaki orantısızlık da vajina görünümünü olumsuz etkiler. Dış dudak estetiği hem cerrahi hem de lazer ile yapılabilir. Eğer dış dudaklar küçültülecekse, cerrahi daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Ancak doğumdan sonra ya da yapısal olarak sarkmış yapıda olan dudakların sıkılaştırılmasında lazer oldukça etkili bir yöntemdir.

 

Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Nedir? Nasıl Yapılır?

Vajina daraltma, en çok tercih edilen genital estetik işlemlerden biridir. Özellikle birden fazla veya iri bebek doğuran kadınlarda vajinanın genişlemesi sık görülen bir durumdur. Vajina dokuları, esnek dokular olduğu için yaşlanmayla birlikte de gevşeyerek, sıkılığını kaybedebilirler. Bu durum görsel olarak genital bölgede bir sorun yaratmasa da cinsel ilişkiyi ciddi şekilde etkiler. Hem kadının hem de erkeğin cinsellikten aldığı zevk azalabilir. Vajinoplasti ameliyatında vajinanın yeniden daraltılması ve cinsel ilişkide penisi tam olarak kavrayacak hâle getirilmesi amaçlanır. Vajinadaki genişleme ilerlediğinde, mesane sarkması riskini de artırabilir. Bu nedenle vajina genişlemesi hafife alınmaması gereken bir durumdur.

 

Vajina daraltmada en çok tercih edilen yöntem ise lazerdir. Lazerle yapılan vajina daraltma ameliyatlarında;

 

İşlemden sonra enfeksiyon oluşma riski yok denecek kadar azdır. Bu nedenle daha güvenli bir işlemdir.

İşlem ameliyata göre daha kısa sürer. Yaklaşık 15 – 20 dakika içerisinde vajina sıkılaşır. Bu nedenle hastanın günlük yaşama hemen dönmesi mümkündür.

Cinsel perhiz süresi daha kısadır. Bu da işlemin en önemli avantajlarından biridir. Cerrahi ile yapılan vajina daraltma ameliyatlarında, genellikle 1 – 1,5 ay cinsel perhiz gereklidir. Ancak lazerle vajina daraltıldıktan yaklaşık 7 – 10 gün sonra cinsel ilişki yaşanabilir.

Genital Beyazlatma Nedir? Nasıl Yapılır?

Kadınlarda, farklı nedenlerle genital bölgede renk değişimleri olabilir. Hormonal değişimler, kullanılan doğum kontrol hapları ya da ağda ile epilasyon bu değişime neden olabilir. Estetik açıdan ideal kabul edilen; pembe ve parlak renkli bir vajina görünümüdür. Vajinadaki esmerleşme, cinsel işlevleri bozmasa da kadının cinsellik sırasında utanmasına, beğenilmediğini düşünmesine neden olabilir. Genital beyazlatma işlemi sayesinde kısa sürede bu sorundan kurtulmak mümkündür.

 

Genital beyazlatma, lazerle yapılan bir işlem olduğu için oldukça pratiktir. Yalnızca birkaç seansta, genital bölgede renk değişimi net bir şekilde belli olur. Lazerin ısıtıcı ve ablatif etkisi, bu bölgedeki koyu renkli hücrelerin yok edilmesini, cildin soyulmasını ve yenilenmesini sağlar.

 

G Noktası Büyütme Nedir? Nasıl Yapılır?

Vajinal estetik işlemleri uygulama amaçlarından biri de cinsel hazzın artırılmasıdır. Bu amaçla uygulanan, en etkili işlemlerden biri ise G noktası büyütmedir. G noktası, kadınlarda orgazm ile doğrudan ilgisi olan bir bölgedir. Bu bölgenin yeterince duyarlı olmaması ise orgazm olamama gibi ciddi sorunlara yol açabilir. G noktası büyütme işleminde, G noktası bölgesine yağ ya da hyaluronik asit içeren dolgular yapılır. Dolgudan sonra G noktası daha dolgun, kabarık hâle gelir. Dolayısıyla penetrasyondan daha çok etkilidir. Böylece bölgedeki duyarlılık artırılır ve orgazm kolaylaşır.

 

Klitoris Estetiği Nedir?

Klitoris estetiği, özellikle iç ve dış dudaklara yapılan cerrahi müdahaleler (labioplasti) sırasında sık uygulanan bir işlemdir. Klitoral hudoplasti, klitoris estetiği çeşitlerinden biridir. Ancak klitoris estetiği kavramı, normalden büyük olan klitorisin küçültülmesi, şekillendirilmesi işlemlerini de kapsar. Bazı kadınlarda iç ve dış dudaklar gibi klitoris de normalden büyük boyutlarda olabilir. Ya da klitoris üzeri kırışık görünümde olabilir. Bu bölgeye yapılan cerrahi müdahale ile klitorisin iç ve dış dudaklarla uyumlu ve pürüzsüz olması sağlanabilir.

 

Lazerle Yapılan Vajinal Estetik Ankara Güvenli Midir?

Lazer teknolojisinin gelişmesi, günümüzde birçok tedavi imkânını da beraberinde getirmektedir. Yoğun ısı veren, soyucu ve yenileyici etkisi olan CO2 lazerin yeni nesil hâli olan Femilift; genital estetik alanında kullanılan en modern ve güvenilir teknolojilerden biridir. Femilift lazer, cilde uyguladığı yoğun ısı enerjisi sayesinde dokuların canlanmasını sağlar. Bu ısı enerjisinin miktarı ve etki alanı ise genital bölgedeki dokulara uygundur. Bu nedenle lazer tedavisinden sonra ciddi yan etkiler görülmesi oldukça nadirdir. Bu noktada, lazer tedavileri alanında uzman ve deneyimli bir doktorla çalışmak da işlemin başarı oranını artıracaktır.

 

Ankara Vajinal Estetik Fiyatları 2021

Yukarıda sıraladığımız her bir vajinal estetik işlem, hasta özelinde planlanması gereken işlemlerdir. Estetik uygulamaların fiyatları, işleme ve beklenen sonuçlara göre değişebilir. Bazı durumlarda birkaç estetik işlemin kombine uygulanması gerekebilir. Bu da Ankara vajinal estetik fiyatlarını etkiler.

 

Ankara vajinal estetik fiyatları ve lazerle genital estetik hakkında tüm merak ettikleriniz için muayenehanemizle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yapın