Vajinismus Tedavisi Ankara

Avrupa Board Sertifikalı Cinsel terapist Jinekolog Dr. Didem Kurban ile vajinismusa kesin çözüm.


 

Vajinismus her 10 kadından birinde görülen ve tedavisi olan bir sorundur. Çözümü olan bu hastalıktan kurtulmak için tek yapmanız gereken doğru doktoru bulmanızdır. Her kadın doğum uzmanı vajinismus tedavisi yapar mantığı ile en yakınınızdaki kadın doğum uzmanına başvurmak yerine, konuyla ilgili eğitimlerini almış ve vajinismus hastası tedavi etmiş bir doktor ile yola çıkmanız; vajinismus sorununu kendinizi ve eşinizi yıpratamadan kısa sürede çözmenizi sağlar.

Sevgili vajinismus hastaları, muayenehanemizde en önem verdiğimiz ve titizlikle çalıştığımız konu vajinismus tedavisidir. Vajinismus sorunu yaşayan binlerce çifti 3 ila 5 gün gibi kısa bir sürede PARMAK EGZERSİZİ OLMADAN tedavi edebiliyoruz. Çoğu vajinismus hastası özellikle parmak egzersizleri ile hastalığın derecesini arttırmış bir şekilde yanımıza geliyor ve panikle parmak egzersizi olup olmadığını soruyor. Kesinlikle tedavimizde hiçbir şekilde parmak egzersizi kullanmıyoruz. Tek bir tedavi yöntemi mantığı ile gitmeden her hastamıza özel tedavi metodu geliştirerek 3 günlük seans ile bu sorunu kalıcı olarak çözüyoruz. İleri derece vajinismus hastalarımız için gerekirse akupunktur, hipnoz ve özel ilaçlarla destekleyerek kalıcı olarak tedavi ediyoruz. Şu ana kadar 4 binin üzerinde vajinismus tedavisi gerçekleştirdik ve tedavilerimiz sadece 3 ila 5 gün kadar kısa sürmüştür.

Yıllardır bu sorunu yaşayan binlerce hastam tedavinin bu kadar kısa sürdüğüne inanamayarak geldi ve tedavi sonrasında büyük mutlulukla ayrıldılar. Hastalarımın tedavi sonrası mektuplarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. https://didemkurban.com/hasta-mektuplari/

 

Biz Kimiz ve Vajinismus’u Nasıl Tedavi Ediyoruz?

Vajinismus ve genital estetik dernek başkanlığı yürütmüş uluslararası vajinismus terapi eğitmenliği yapmış olan Op. Dr. Didem Kurban vajinismus üzerine birçok kadın doğum uzmanına ve psikiyatra eğitim vermektedir. Ayrıca Filipinler, Mısır, Hindistan ve Viyana’da konuyla ilgili birçok eğitim veren Op. Dr. Didem Kurban vajinismus konusunda kişiye özel tedavi metodu ile başarı oranı en yüksek doktorlardan birisidir.  Vajinismus sorunu yaşayan danışanları üzerinde cinsel terapi, bilişsel davranışsal terapiler ve alternatif tıbbi tedavileri uygulayarak 3 gün gibi kısa bir süre içinde sayısız çifti sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşturmuştur.

Eğer siz de vajinismus olduğunuzu düşünüyorsanız, cinsel ilişkiye giremiyorum, kasılıyorum, korkuyorum diyorsanız hiç vakit kaybetmeden bu sorunun çözümü için harekete geçin. Vajinismus cinsel ilişkiye girememe durumu olarak tanımlansa da asıl sorun erteleme ve kaçınmadır.  Bu nedenle sorunu fark ettiğiniz an hemen muayene olmalısınız. Vajinam dar ilişkiye giremiyorum, zamanla olacaktır heyecandan olmuyordur, eşim anlayışlı biraz daha bekleyelim demek sizi bu hastalıkta ileri safhalara götürerek vajinismus derecenizi arttıracaktır. Çoğu vajinismus hastası;kızlık zarının alınması, kızlık zarının kesilmesi, anestezik ilaç ve kremler, alkol içme, tek seferlik de olsa anestezi altında ilişkiye girme gibi yanlış metotlar ile tedavi etmeye çalışılıyor ve bu da hastalığın ilerlemesine neden oluyor.

Parmak egzersizleri vb. egzersizler ile tedavi olmak istemediğinizi biliyoruz. Daha önce gittiğiniz tedavilerde bu egzersizler olmadan olmayacağını söyleyenlerde olmuş olabilir. Sizi çok iyi anlıyoruz ve parmak egzersizleri olmadan bu sorunu kısa sürede birlikte çözeceğimize inanıyoruz. Ayrıca kendinizi daha rahat hissetmeniz için ekibimiz tamamen kadınlardan oluşmaktadır.  Gelin ön görüşme ile tanışalım ve vajinismus derecenizi öğrenerek size en uygun tedaviyi birlikte karar verelim.

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus Hastalarının Aklına Takılan Sorular

-Vajinismus tedavisi sırasında canım yanacak mı? Ağrı, acı olacak mı?

Tedavimizde herhangi bir ağrı ya da acı hissetmeyeceksiniz.

-Vajinismus kendiliğinden geçer mi?

Maalesef hayır. Oldukça ciddi bir sorun olan bu hastalık zamanla kendi kendine geçmez. Beklemek ya da ertelemek sadece hastalığın derecesini arttırır.

-Vajinismus tedavisi için hangi doktora gitmeliyim?

Bu soru oldukça önemli bir sorudur. Çoğu hasta bunun psikolojik bir sorun olduğunu öğrendikten sonra psikiyatr gitse de öncelikle gidilmesi gereken bir jinekologdur. Çünkü tedaviye başlamadan önce vajina yapınızın incelenmesi gerekir. Ayrıca her jinekolog vajinismus tedavisi yapmayabilir yani bu hastalık için iyi bir araştırma yapıp vajinismus hastalığını tedavi etmiş bu alanda eğitim almış bir hekim ile yola çıkmanız hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

3 Günde Vajinismus Tedavisi Gerçekten Mümkün Mü?

Evet, pek çok vajinismus hastası en geç üç günde tedavilerini olup sağlıklı ve mutlu bir hayata kavuşuyor. Hatta, birinci gün bile iyileşen birçok hastamız mevcut. 4 binin üzerinde vajinismus hastası tedavi ettik ve ortalama tedavi süremiz 3 ila 5 gündür.

-Vajinismus tedavisinden sonra tekrar vajinismus hastalığına yakalanır mıyım?

Hayır, vajinimus tedavisi kalıcıdır. Tedavide kazandırılan bilinç ve eğitimler sizi ömür boyu bu hastalıktan koruyacaktır.

SSK Vajinismus tedavisini karşılıyor mu?

“Devlet hastanelerinde SSK vajinismus tedavisini karşılıyor mu?” ve özellikle “Ankara Devlet Hastanesi vajinismus tedavisi veriyor mu?” sorularıyla sık karşılaşıyoruz. Hayır, ne yazık ki ülkemizde vajinismus tedavisi devlet hastanelerinde yapılmıyor ve SSK kapsamında değil.

 

Ankara Vajinismus Tedavi Fiyatları 2022 – 2023

Vajinismus tedavisi, hastalığın ilerleme derecesine ve primer veya sekonder grupta oluşuna göre farklı sürelerde tedavi edilir; fakat genellikle, primer vajinismus hastaları, yani ilk ilişkisinden itibaren sıkıntı yaşayanlar, 1-3 gün içinde tamamen tedavi edilebilmektedir. Sekonder vajinismus hastaları, yani daha önceleri ilişki yaşayabildiği halde sonradan vajinismus olan hastalar ise 1-5 gün içinde başarılı biçimde tedavi edilmektedir.

Vajinismus tedavisi kesinlike ağrısız, acısız, kolay ve hızlıdır.

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus Soru-Cevap

Soru 1: Vajinismus olduğumu nasıl anlarım?
Vajinismusta önsevişme normaldir, ancak cinsel birleşme gerçekleşemez. Penis ucu az miktarda girebilir fakat kadın bu durumdan çok acı duyduğunu ifade eder.
Her denemede kadında kasılma, korku, panik, eşini elle itme, kendini geri çekme, ağlama gibi belirtiler olabilir.Denemeler başarısız oldukça artık eşler cinsellikten soğur.Bu belirtiler sizde varsa vajinismus hastalığınız olma ihtimali oldukça yüksektir.

Soru 2: Cinsel ilişkiye giremiyoruz ne kadar süre denemeliyim?
Vajinismus belirtileriniz varsa cinsel ilişki için bugün yaparız, biraz daha deneyelim, kendimiz çözeriz şeklinde ertelemek hastalığın derecesini arttırmanıza sebep olabilir.

Soru 3: Vajinismusum ama eşim çok anlayışlı ne yapabilirim?
Vajinismus hastalarının eşleri bazen aşırı anlayışlı olabiliyor ve ben seni böyle de severim, tüp bebek yaparız gibi cümleler ile eşlerini rahatlatmaya çalışırlar fakat bu rahatlatma cümleleri düşündüğünüz kadar iyi bir sonuç maalesef yaratmıyor. Erkeğin bu durumunun bir hastalık olduğunu kabul etmemesi ve aşırı anlayış hastalığının çözümü geciktiren en büyük sebeplerden biridir.

Soru 4: Vajinismusum var ama muayene olmaktan çok korkuyorum. Ne yapabilirim?
Vajinismus hastasının muayenesi sadece GÖZLE BAKILARAK yapılır, herhangi bir alet ya da parmakla muayene yapılmamaktadır yani korkacağınız panik olacağınız hiçbir durum inanın yoktur. Dıştan bakarak anatomik acı yaratan bir sorun olup olmadığına bakıyoruz ve size en uygun tedaviyi belirliyoruz.

Soru 5: Tedavilere eşim katılmak zorunda mı?
Hayır, tedavilere tek başına katılabilirsiniz. Bekar hastalar, eşi olmasa da tedavi oluyorlar.

 

Vajinismus Tedavisi Ankara

Yorum Yapın