Vajinoplasti Ankara

Vajinoplasti Ankara

Vajinoplasti Ankara; vajinanın normalden dar ya da geniş olması durumunda uygulanan genital estetik işlemlerdir. Kadınlarda, doğum ve ilerleyen yaşa bağlı olarak vajina genişleyebilir. Ya da çeşitli faktörlerin etkisiyle, normalden dar olabilir. Her iki durum da cinselliği olumsuz etkiler. Özellikle doğumlardan sonra vajina genişlemesi yaygın görülür. Cinsel birleşme sırasında hem erkeğin hem de kadının aldığı hazzı azaltır. Vajinadan ses gelmesine neden olur. Vajina genişledikçe mesane sarkması riski de artar.

 

Vajinoplasti, bu sorunları ortadan kaldırmak için hem cerrahi hem de lazer ile yapılan işlemleri kapsar. Yazımızın devamında vajinoplasti nedir, lazerle vajina daraltma nasıl yapılır gibi konularda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ankara vajinoplasti fiyatları için ise Op. Dr. Didem Kurban’ın muayenehanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Vajinoplasti Ankara Nedir?

Vajina dokuları, esnek yapıdadır. Bu nedenle zaman içerisinde sarkabilir ve deforme olabilir. Özellikle birden fazla doğum yapan kadınlarda vajina genişleyebilir. Bu nedenle doğum sonrası cinsellikten zevk almak da zorlaşabilir. Bu durum, her iki partner için de sorun yaratabilir. Dolayısıyla cinsel sorunlara da zemin hazırlayabilir.

 

Vajinoplasti, vajinanın normal genişliğine yeniden kavuşması için yapılan estetik işlemlerdir.  Vajinoplasti, günümüzün teknolojisi sayesinde lazerle de kısa sürede tamamlanabilir. Böylece cerrahiden sonraki riskler ve uzun iyileşme süreçleri ortadan kalkmakta, kişi kısa sürede günlük yaşamına dönebilmektedir.

 

Vajina Daraltma Neden Yapılır?

Vajina daraltma, genital bölgenin görünümüne değil, işlevine yönelik bir estetik uygulamadır. Vajinanın genişlemesi, kişinin yaşam kalitesini pek çok yönden etkileyebilir. Öncelikle cinsellik sırasında sorunlar yaşanabilir. Kadın, kendini bu yüzden kötü hissedebilir ve özgüven düşüklüğü yaşayabilir. Bununla birlikte vajinanın genişlemesi, genital bölgeyi enfeksiyonlara karşı daha hassas hâle getirir. İdrar torbası ve bağırsakların sarkmasına da zemin hazırlar.

 

Vajinoplasti Ankara Nasıl Yapılır?

Vajinoplasti, hem cerrahi hem de lazer ile yapılabilir:

 

Vajina Daraltma Ameliyatları

Genellikle idrar torbasında sarkma da görülen, ciddi genişleme söz konusu olan olgularda tercih ettiğimiz bir yöntemdir. Vajinal dokuların sıkılaştırılması, fazla parçanın çıkarılması ve vajinanın gençleştirilmesi amaçlanır. İşlem yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında sürer. Genellikle sedasyon dediğimiz, derin uyku hâlinde yapılan bir işlemdir. Hasta yaklaşık 1 hafta içerisinde günlük yaşamına dönebilir. Vajina daraltma etkisinin korunması için ameliyattan sonra 1 ay cinsel perhiz yapılması gerekir.

 

Lazerle Vajina Daraltma

Genişleme ve deformasyonun görece daha az olduğu hastalarda daha çok tercih edilen bir yöntemdir. En büyük özelliği; kısa sürede, acısız bir şekilde tamamlanmasıdır. Aynı zamanda cerrahi sonrası enfeksiyon riski de olmadığı için hasta açısından birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Lazerle vajina daraltma işlemi, yaklaşık 20 dakika içerisinde tamamlanır. Hasta aynı gün içerisinde günlük yaşamına dönebilir. Cinsel perhiz süresi de vajinoplasti ameliyatlarına göre daha kısadır. Genellikle 1 haftalık cinsel perhiz yeterli olmaktadır.

 

Lazer ile Vajina Daraltma Nasıl Etki Eder?

Lazer ışınlarının ablatif ve termal etkisi, vajinal dokuların toparlanmasını, sıkılaşmasını ve güçlenmesini sağlar. Lazer ışınları, bölgeye uyguladığı yoğun ısı sayesinde kolajen bağ dokusunun güçlendirir. Isı etkisi, vajinal kanalda geçici hasar oluşur. Hasarın giderilmesi, inflamatuar iyileşme sürecini başlatır. Böylece kan akışı artar ve dokuların sıkılaşması sağlanır. Lazerden sonra artan fibroblast hücreler, dokuların canlanmasına ve yenilenmesine yardımcı olur. Ankara lazerle vajina daraltma için muayenehanemizi arayabilir ve Op. Dr. Didem Kurban’dan randevu alabilirsiniz.

 

Lazerle Vajina Daraltma Kaç Seans Yapılır? Kalıcı Mıdır?

Lazerle vajina daraltma işleminde sarkmanın derecesi belirleyicidir. Genellikle 1 – 3 ay arayla 2 seans yeterli olmaktadır. Ancak sarkma ilerlemişse ve daha fazla sıkılaşma hedefleniyorsa, 3 – 4 seansa kadar çıkılabilir. Lazerin etkisi ilk seanstan itibaren görülmeye başlar. Dokular güçlendikçe cinsel haz da artar ve orgazm kolaylaşır. Lazer etkisi ise geçicidir. Ancak güvenilir bir işlem olduğu için tekrar edilebilir. 2 – 3 yılda bir tekrarlanan vajinoplasti sayesinde vajina genişlemesi sorunu ortadan kaldırılabilir.

 

Vajinoplasti Ankara ‘dan Sonra Vajina Yeniden Genişler Mi?

Vajinoplastiden sonra dokular yenilense bile cilt yaşlanmaya devam eder. Bu nedenle zamanla bir miktar sarkma olabilir. Ancak işlemin etkisini asıl etkileyecek olan yeniden doğum yapılmasıdır. Vajinoplastiden sonra vajinanın ciddi şekilde zorlanması ya da doğum yapılması durumunda yeniden genişleme olabilir. Bu nedenle bebek düşünen çiftlerin mutlaka bu durumu göz önünde bulundurarak vajinoplastiye karar vermesi tavsiye edilir.

 

Vajina Genişletme Nedir?

Vajina darlığı; vajinanın cinsel ilişkiye engel olacak kadar dar olması durumudur. Doğuştan olabileceği gibi zamanla da ortaya çıkabilir. Cinsel ilişki sırasında ağrı, cinsel ilişkiye girememe gibi şikâyetlere neden olur. Vajina darlığının yaygın nedenleri;

 

Mayer Rokitansky Küstner Hauser (MRKH) Sendromu (Vajina yokluğu, vajina kısalığı)

Vajinada bölme (septum) olması

Kalın ve yüksek kenarlı kızlık zarı

Hatalı cerrahiye bağlı oluşan (doğum, perine ameliyatları vb.) vajina darlığı olarak sıralanabilir.

Vajina genişletme ameliyatlarında, vajina girişindeki darlığa kesi yapılır ve vajinanın genişletilmesi sağlanır. Kanama miktarının az olması için genellikle lazer ile kesim yapılması tercih edilmektedir.

 

Ankara Vajinoplasti Fiyatları 2021

Vajinoplasti ameliyatlarında, her hastanın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak fiyatlar belirlenir. Uygulanacak anestezi türü, ek estetik işlemlerin yapılıp yapılmayacağı ve vajinoplasti türü fiyatları etkiler. Bu nedenle Ankara vajinoplasti fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için muayenehanemizi arayabilirsiniz.

Yorum Yapın